سوالات متداول

سوالات خود را در مورد سنگ کهربا و جواهرات آن از ما بپرسید.

در بخش زیر چند سوال پر تکرار از شما را پاسخ دادیم.

برای مطرح کردن سوالات بیشتر به صفحه ارتباط با ما مراجعه نمایید.

پاسخ سوالات متداول خود را اینجا بیابید.

کهربا سنگ نیست بلکه صمغ فسيل شده يك نوع درخت بابرگهاي سوزني شكل هست كه ميليونها سال پيش وجود داشته و امروز ازبين رفته است.

از گذشته تا امروز هدف اصلی استفاده از اين گوهر بهره مندي از خواص ويژه آن است. برای مطالعه خواص درمانی میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

خواص درمانی کهربا

برای یادگیری روش تشخیص کهربای طبیعی روی لینک زیر کلیک کنید.

روش تشخیص کهربای طبیعی

کهربا جزو گوهرهایست که طیف کاملی از درجه بندی شفافیت را ارائه میکند از شفاف کامل تا اپک کامل نوع رنگ و میزان شفافیت بستگی به شرایط تشکیل طی میلیونها سال عمر کهربا دارد و این سلیقه افراد است که یکی را بهتر از دیگری ببینند و بپسندند.

همه كهرباها لزوما داراي بقاياي گياهي يا حشرات نيستند بلكه وجود اين انكلوزيونها بستگي به شرايط تشكيل كهربا دارد. اگردر هنگام تشكيل حشره يا دانه، ميوه و برگ گياهان درداخل صمغ قرار گيرد همراه با شيره گياه فسيل ميشود.

استفاده ازكهربا علاوه بر جنبه تزييني به عنوان زيورالات ،بيشتربه خاطر استفاده از انرژي نهفته درآن توصيه ميشود كه اين امربخاطر وجود اسيدي به نام اسيد سوكسنيك ميباشد .ازانجايي كه جذب اين ماده بيشترازطريق پوست صورت ميگيرد توصيه ميشود كه درتماس با بدن باشد البته اين بدان معنا نيست كه درغير اين صورت فرد هيچ بهره اي از انرژي آن نميبرد.

بله تا حد زيادي موثر است. اگر هدف ازاستفاده ازاين گوهر بهره مندي از خواص ويژه ان است، بهتراست سايز مناسب انتخاب شود تا اثر بهتري داشته باشد

وزن مخصوص كهربا ١/٠٨هست وبسيار سبك ميباشد.

حفظ اصالت کهربا به عنوان یک فسیل قیمتی با قدمت بسیار زیاد ، از اصولی است که تیم آناشید امبر از ابتدا در تراش کهربا و طراحی زیورآلات به آن پایبند بوده است . بعلاوه تولید و تراشهای بیشکل مستلزم خلاقیت بیشتر و رعایت استانداردهای متفاوتی است که کمتر تولید کننده ایی حاضر به پذیرش ریسک آن میباشد.ترک ، حباب های گاز و شکستگی های داخلی جزوی از ساختار داخلی کهرباست و نشانه ایی از اصالت و طبیعی بودن آنست.

کارها از لحاظ طراحی قابل تکرار میباشند ولی از آنجا که برخی محصولات با نگینهای خاص از لحاظ رنگ یا انکلوزیون ساخته شده اند عملا امکان تکرار با نگین یکسان کم خواهد بود ولی با نگین های تا حدی مشابه و طراحی یکسان قابل تکرار است. و این به دلیل منحصر به فرد بودن نگین کهرباست.

عدم درج قیمت زیر هر پست به این دلیل است که کارها به صورت سفارشی و تک ساخته میشوند و اساسا با تولیدات سری کارخانه ایی متفاوت میباشد و از آنجا که قیمت تمام شده به دلیل وابستگی زیاد به نرخ ارز و طلا و نقره در هرزمان میتواند متفاوت باشد امکان درج قیمت یکسان وجود ندارد.

بله مانند ساير گوهرها، قابل فروش هست. از انجاييكه ارزش وكيفيت كهربا به مرور زمان بالاتر ميرود فروش ان توصيه نميشود. ضمن اینکه اناشید کهربا محصولات خود را هر زمانی که مشتری مایل به فروش باشند، با کسر ده درصد مبلغ پرداختی مجددا خریداری مینماید.

ارزش گذاري كهربابراساس دوعامل قدمت واصالت انجام ميشود .ازانجا كه كهرباي طبيعي داراي قدمتي چندميليون ساله است وكهرباي حوزه بالتيك داراي بالاترين درجه كيفيت ميباشد بالطبع مشابه ساير سنكهاي تزييني باكيفيت قيمت بالا براي اين سنگ كاملا منطقي است .كمااينكه كمياب بودن و منحصر به فرد بودن اين گوهر نيز دليل ديگري بر ارزش بالاي آن است.

به بالای صفحه بردن